Stopklatka

powrót

Malina Prześluga STOPKLATKA

 

Reżyseria: Michał Felczak

Obsada: Michał Felczak

 

Po spektaklu porannym warsztaty

 

Od Twórcy: 
Monodram w pierwotnej wersji powstał w 2018 roku na potrzeby egzaminu z przedmiotu „praca z reżyserem” w Policealnym Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Z czasem ewoluował i dojrzewał we mnie, zmieniały się jego aspekty techniczne. Z początku trwał zaledwie 15 minut, obecnie jest to 45 minut spektaklu. 
Bohaterem jest Wojtek, młody chłopak, który miał marzenia, rodzinę, dziewczynę i cele. Skoczył do wody na główkę, co ma teraz? Na pewno świadomość swojego życia po wypadku.
Żadnej dobrej sceny nie da się pokazać w teatrze tak, żeby wyglądała jak prawdziwa.
W kinie można więcej pokazać niż naprawdę. […]

Michał Felczak

 

Michał Felczak znany też jako Felek, urodził się w 1994 roku w Turku. Aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, absolwent Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olszynie oraz student filozofii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od 2018 roku związany z Teatrem Nowym Proxima w Krakowie i Teatrem Kamienica w Warszawie.

W 2019 roku zdobył wyróżnienie aktorskie na 59. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych za rolę Christophera w spektaklu „Dziwny przypadek psa nocną porą” w reżyserii Bartosza Zaczykiewicza, w 2018 roku zdobył II nagrodę za najlepszą rolę męską w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Kemerowie (Rosja) za rolę Astrowa w spektaklu „Tęsknota” w reżyserii Piotra Siekluckiego, III nagrodę na Festiwalu Monodramów w Tychach i I nagrodę na Festiwalu „Czwarta Ściana” w Turku za monodram „Stopklatka”.

Kup bilet
powrót
© Copyright 2015 by Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl