Pomelo jest zakochany... w żabie, deszczu i nie tylko

powrót

POMELO JEST ZAKOCHANY… W ŻABIE, DESZCZU I NIE TYLKO

spektakl inspirowany książką Ramony Bădescu i Benjamina Chauda

Teatr Fraktal/Fundacja Fraktal

 

Reżyseria, scenografia: Ewa Maria Wolska

Reżyseria światła: Emil Lipski

Muzyka: Maciej Staniecki

Obsada: Joanna Pruś, Karolina Martin, Ewa Maria Wolska

 

Spektakl dla dzieci w wieku 3-7 lat.

Po spektaklu zapraszamy dzieci na animowane przez aktorów zabawy dźwiękowe.

 

„Przedstawienie opowiada o perypetiach filigranowego słonika Pomelo, który mieszka w ogrodzie pod puchową koroną dmuchawca. Nasz bohater obserwuje zmieniające się pory roku i otaczający go świat roślin, zwierząt i owadów. Ostrożnie i nieśmiało nawiązuje pierwsze kontakty, uczy się wchodzić w interakcje z otoczeniem. Wynikają z tego różne zabawne sytuacje, a Pomelo pomimo wielu rozterek, przestaje bać się świata, jest go ciekawy i odważnie mierzy się ze swoimi kłopotami.
Prosta historia uroczego słonika Pomelo na przemian śmieszy i wzrusza. Uruchamia wyobraźnię, rozbudza ciekawość do odkrywania dźwięków natury […] oraz uczy dzieci obserwować i kojarzyć odgłosy przedmiotów z sytuacjami, z jakimi mogą spotykać się na co dzień, poza teatrem.
[…] Historia małego słonika Pomelo opowiadana jest za pomocą wydobywania dźwięków, bez użycia słów. A dźwięczy tu wszystko. Trójka aktorów dyskretnie, na oczach widzów, na żywo, za pomocą piszczałek, trąbek, cymbałek i gongu buduje muzyczną narrację przedstawienia. Dochodzą do niej dźwięki wszystkich animowanych postaci oraz rekwizytów. Są to czasami pojedyncze ciche szmery, szelesty, westchnienia, kiedy indziej głośne stukoty, pukania, trąbienia. Miłe dla ucha, czasami śmieszne, kiedy indziej groźne, ostrzegawcze. […].
Widzowie obserwując kolejne historie Pomelo słyszą symfonię dźwięków, uczą się jej i oswajają dźwiękowy obraz świata sympatycznego słonika. […]
Przedstawienie trwa 35 minut i może być wzbogacone o 15 minutowe  animowane zabawy dźwiękowe. Jednocześnie może być inspiracją do późniejszych wspólnych zabaw dźwiękonaśladowczych w domu czy w czasie zajęć w przedszkolu czy szkole”.

Ewa Anna Zbroja, „O tym jak być odważnym i ciekawym świata”, fragment recenzji Komisji Artystycznej programu Teatr Polska

 

Kup bilet
powrót
© Copyright 2015 by Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl