Wszystkie dzieła Szekspira (w nieco skróconej wersji)

powrót

Teatr Polonia,  Adam Long, Daniel Singer, Jess Winfield „DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA (W NIECO SKRÓCONEJ WERSJI)”

Po spektaklu GALA Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU
 

Tłumaczenie: Włodzimierz Kaczkowski

Reżyseria: John Weisgerber

Scenografia: Paulina Czernek

Kostiumy: Anna Puchalska

Światło: Paweł Szymczyk

Realizacja dźwięku: Tatiana Czabańska

Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska
 

Obsada: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki

 

Spektakl przeznaczony dla widzów od 12. roku życia

 

Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki – aktorzy Teatru Montownia podejmą się zadania z pozoru niemożliwego: przedstawią Widzom wszystkie dzieła Szekspira w ciągu jednego wieczoru! Będą cytaty z najsławniejszych dramatów, żarty ze stereotypowej znajomości dzieł słynnego twórcy, a także m.in. Tytus Andronikus w programie kulinarnym i Hamlet w wersji przyspieszonej. Widzowie mogą spodziewać się nieustającej zabawy, będą zapraszani do udziału w akcji. Spektakl obnaża powierzchowną znajomość Szekspira, do czego przyczyniła się kultura masowa.

Ta żartobliwa sztuka została napisana dwadzieścia lat temu przez trzech amerykańskich studentów i od tego czasu cieszy się niesłabnącym powodzeniem, zarówno w Londynie (przez kilkanaście lat była grana w Teatrze Criterion przy Piccadilly Circus na londyńskim West Endzie), jak i w Polsce. Reżyserem przedstawienia jest specjalista od Szekspira – Kanadyjczyk – John Weisgerber.

 

Najbardziej jednak wciąż zadziwia mnie energia i talent do gry ciałem wszystkich czterech panów. W sposób nienachalny, naturalny i swobodny przechodzą z jednej konwencji w drugą. Czasem zamieniają się rolami, krytycznie odnosząc do kolejnych interpretacji kolegów lub krzycząc donośnie: „won ze sceny!”. Myślę zresztą, że i poeta byłby tymi popisami i wariacjami na scenie zachwycony. Przecież postulował sam, aby grać jego dzieła współcześnie. Bez zbędnej emfazy znanej nam z Teatru Telewizji, a wyśmianej przez Montownię, czy pełnej dostojeństwa i starannego cyzelowania każdej głoski gry klasycznej trupy szekspirowskiej.

[…] Zachęcam wszystkich, aby obejrzeli to mądre, dynamiczne i zabawne przedstawienie. W wersji fast, no logo i bez zadęcia.

Magdalena Kuydowicz, „Teatr Montownia gra dzieła Szekspira… w godzinę”, www.zwierciadlo.pl, 2.01.2018

 

Podziwiając kunszt aktorski czterech chłopaków z Montowni na scenie Teatru Polonia ma się wrażenie, jakby ten tekst był napisany specjalnie dla nich. […] Spektakl ma niezwykłe tempo. Aktorzy w ciągu kilku sekund zmieniają się w kolejne postaci z szekspirowskich dramatów. Artyści Montowni to mistrzowie teatralnej metamorfozy. Wystarczy założyć wianek, kapelusz, zmienić sposób chodzenia i mimikę twarzy, i już na scenie mamy inną postać. Aktorzy doskonale odnajdują się w pastiszu, grotesce czy ironii. Żonglują swoimi rolami, z niebywałym wdziękiem i energią wchodzą w kolejne postacie szekspirowskich dramatów, porywając do zabawy publiczność. […] To po prostu trzeba zobaczyć.

Maciej Łukomski, „Terapia śmiechem”, www.teatrpolonia.pl


czas trwania: 1:20
ceny biletów: strefa I 120 zł, strefa II 110 zł, strefa III 100 zł, miejsca stojące 20 zł*

*szczegóły w kasach

powrót
© Copyright 2015 by Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl