Matka, żona, kochanka

powrót

PiArt Studio „MATKA, ŻONA, KOCHANKA”

 

Scenariusz: Aneta Todorczuk-Perchuć

Reżyseria: Anna Gryszkówna

Aranżacje: Tomasz Krezymon
 

Występuje: Aneta Todorczuk

 

Koncert, spektakl, muzodrama

Wydawałoby się, że bycie kochanką to totalny flow i czysta przyjemność. Żoną – oldskulowa fucha, a matką – duma i odpowiedzialność…. Jak ogarnąć jednocześnie te trzy role? Jak pogodzić ze sobą pracę na trzech równoległych etatach? I to w dodatku nie otrzymując za żadną z nich wynagrodzenia? Bezpłatny to można mieć urlop, a tu nie dość, że nie ma chwili odpoczynku, a pracę wykonuje się w gratisie, to trzeba nieźle się nakombinować, żeby wyjść z twarzą, a nawet przy odrobinie sprytu czerpać przyjemność…

Czy istnieje recepta na pogodzenie tych trzech ról? Czy jest sposób, żeby być jednocześnie kobietką i taranem? Niańką i sekstorpedą? Mistrzem kuchni, cichym zarządcą, mózgiem, chodzącą subtelnością, kokietką i blond-pułapką?

„Pokochaj samą siebie” – krzyczą slogany z okładek kobiecych pism – tylko co to znaczy?

Aneta Todorczuk w muzodramie „Matka, żona, kochanka” stara się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania. Mogą się one nie spodobać. Mogą one zmotywować do działania. Mogą rozśmieszyć, bo aktorka śpiewając znane piosenki ośmiesza samą siebie i próbuje rozprawić się z mitem bycia kochaną, a jednocześnie perfekcyjną, kobiecą i idealną panią domu z dużym dystansem, ale bardzo szczerze. Będą takie utwory jak „All about a bass”, „Windą do nieba”, „Jej portret”, „Polska Madonna”, czy „Kołysanka dla nieznajomej”. Będzie szczerze, będzie bardzo zabawnie, kobieco a czasem rubasznie. Na pewno prawdziwie i bez ściemy.

 

Po monodramie „Matka Polka Terrorystka”(wystawianym na deskach Teatru Polonia) oraz recitalach „Niedorosłam” i „Projekt Koffta” poczułam, że chciałabym opowiedzieć o bardzo ważnej roli w jaką wrzuciło mnie życie. Mimo, że zawód aktorki jest pełen przygód i mógłby być inspiracją do opowiedzenia wielu dramatycznych czy pikantnych historii, postanowiłam wziąć na warsztat temat ponadczasowy, a jednocześnie bardzo osobisty.  W skrócie - jak połączyć rolę matki, żony, kochanki i przy tym nie zwariować?

Oczywiście poruszam kwestie ważne i poważne, ale absolutnie nie unikam obśmiewania obu ról w związku – damskiej i męskiej. Ta muzyczna opowieść to przede wszystkim historia pełna humoru i prawdziwych emocji, a jej całkowity wydźwięk jest optymistyczny i pozytywny.  Życie przecież jest zbyt krótkie, aby przeżywać problemy, które nikogo z nas i tak nie ominą, a piękne chwile przychodzą bez zapowiedzi, więc chwytajmy je i zatrzymujmy najdłużej jak się da. I o tym jest „Matka, żona i kochanka”.

Aneta Todorczuk

 

czas trwania: 1:20h
cena biletu: 60 zł

powrót
© Copyright 2015 by Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl