100 minut dla urody

powrót

PiArt Studio „100 MINUT DLA URODY”

 

Scenariusz i reżyseria: Magda Smalara

Muzyka: Urszula Borkowska

Scenografia i kostiumy: Jan Kozikowski

Zespół muzyczny w składzie:

Urszula Borkowska – piano

Wojciech Gumiński – kontrabas

Marcin Świderski - saksofony, flety

 

Obsada: Katarzyna Dąbrowska/ Monika Węgiel, Joanna Trzepiecińska, Magdalena Smalara, Izabella Bukowska-Chądzyńska

 

„100 minut dla urody" czyli poezja Wisławy Szymborskiej w służbie kobiecości. Muzyczny spektakl, pełen humoru i wdzięku, oparty na wierszach Noblistki opowiada o życiu, tęsknotach, dociekaniu Prawdy i Piękna, z właściwą poetce serdeczną ironią.

Muzyka Urszuli Borkowskiej rozpisana na aktorski czterogłos wydobywa rytm i rym poezji Szymborskiej i sprzyja uwadze widzów.

Izabella Bukowska - Chądzyńska, Katarzyna Dąbrowska, Joanna Trzepiecińska i reżyserka Magdalena Smalara tworzą idealnie zestrojony kwartet, ale każda z nich ma też partie solowe.

Wiersze znane i mniej znane oraz fragmenty „Lektur Nadobowiązkowych” składają się na trochę więcej niż 100 minut, 100 minut dla umysłu i serca.

 

Były wiersze, była proza, limeryki i moskaliki, a wszystko to przyprawione gracją i urodą czterech aktorek, które z wdziękiem i subtelnym humorem prezentowały je na scenie w towarzystwie tria muzycznego. […] Tych kilka osób wyczarowało wieczór pełen poezji przyprawiony ciepłym i życzliwym stosunkiem do bliźnich i samego życia charakterystycznym dla zawsze uśmiechniętej Pani Wisławy, z muzyką „na żywo”.

[…] Jak powiedziałby Lucjan Kydryński w minionej epoce jest to spektakl „lekki, łatwy i przyjemny” w odbiorze choć jednocześnie mądry i poetycki, ze szczyptą serdecznej ironii do ludzkich słabości i (niestety) głupoty oraz niesamowitym umiłowaniem samego życia.

[…] Aktorska interpretacja tekstów była dla mnie odmianą od sieczki oglądanej w tv. Piękne gesty, przechylenie głowy, zmrużenie oczu, uśmiech w kącikach ust czy tupnięcie zgrabną nóżką spod spódnicy na tiulowych halkach – to jest ten czar aktorskiego wykonania. Nie będę opisywać kto, co śpiewał i jak interpretował, ale było to ożywcze i najzwyczajniej – ładne. […] Każda z aktorek inna i każda bardzo dobra. Lubię spektakle, gdzie każdy jest „na swoim miejscu”, a tu tak jest. Bardzo miły wieczór, ciepły mimo chłodu za oknem, nastrajający pozytywnie do życia. Polecam.

MaGa, „100 minut dla urody, czyli mądrze i poetycko”, www.notatnikkulturalny.blogspot.com

 

czas trwania 1:30h

ceny biletów: strefa I 120 zł, strefa II 110 zł, strefa III 100 zł, miejsca stojące 20 zł*

*szczegóły w kasach

Kup bilet
powrót
© Copyright 2015 by Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl