Gala Teatralna + koncert zespołu Machina del tango

powrót

Gala Teatralna z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru + Koncert zespołu Machina del Tango

01.04.2017, sobota, godz. 19:00, Scena Duża, czas trwania: około 120 minut

ceny biletów – I strefa 100 zł/ II strefa 90 zł/ III strefa  80 zł

 

Grzegorz Lalek - skrzypce 
Klaudiusz Baran – bandoneon/akordeon
Urszula Borkowska - aranżacje i fortepian
Maciej Dobrzański – kontrabas
Katarzyna Dąbrowska - wokal

 

Gala wieńcząca Olsztyńskie Spotkania Teatralne połączona będzie ogłoszeniem Teatralnej Kreacji Roku - nagrody za najlepszą rolę stworzoną w spektaklach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, które swoje premiery miały w roku 2016, oraz finałem plebiscytu publiczności na najlepszą aktorkę i aktora, a  także wręczeniem Srebrnych Masek sponsorom i przyjaciołom Teatru. Galę wyreżyseruje i poprowadzi Giovanny Castellanos – reżyser znany olsztyńskiej publiczności z realizacji spektakli takich jak „Amadeusz”, „Klaun”, „Boeing, boeing”, a ostatnio „Rewolucja zwierząt”. Gościem wieczoru, który wystąpi w czasie Gali będzie zespół Machina del Tango.

Od Zespołu:

Machina del Tango to kwartet instrumentalny, który powstał w 2001 roku. Założycielami są Urszula Borkowska – pianistka, aranżer i kompozytor pisząca dla zespołu oraz Klaudiusz Baran – wybitny akordeonista i bandeononista, rektor Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zespół ma w swoim dorobku trzy albumy: „Bellatrix” nagrany z Marcinem Przybylskim oraz dwie płyty z Anną Dereszowską – „Tangomania” zawierającą najpiękniejsze tanga polskie oraz „Va Banque – Tanga filmowe”. Na rynku polskim Machinę wyróżnia to, że gra utwory w autorskich aranżacjach i jest silnie związany z promocją muzyki polskiej.

Muzycy nagrali tanga Piazzolli do spektaklu „Tango Nuevo” w reżyserii Giovann’ego Castellanosa, którego premiera odbyła się w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie w maju 2011 roku. Spektakl ten otrzymał wiele nagród i był gorąco przyjmowany przez publiczność. Ukoronowaniem działalności Machiny del Tango było stworzenie recitalu tang polskich i argentyńskich z udziałem jednej z najwybitniejszych pieśniarek tanga i śpiewaczek operowych Susanną Moncayo. Zespół współpracował również z uznanym choreografem i tancerzem tanga Juanem Carlosem Copesem.

Podczas Gali gościnnie wystąpi z zespołem Katarzyna Dąbrowska – znana aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna oraz piosenkarka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie.
 

 

powrót
© Copyright 2015 by Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl