Gala Teatralna + koncert zespołu Machina del tango

powrót

Gala Teatralna z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru + Koncert zespołu Machina del Tango

01.04.2017, sobota, godz. 19:00, Scena Duża, czas trwania: około 120 minut

ceny biletów – I strefa 100 zł/ II strefa 90 zł/ III strefa  80 zł

 

Grzegorz Lalek - skrzypce 
Klaudiusz Baran – bandoneon/akordeon
Urszula Borkowska - aranżacje i fortepian
Maciej Dobrzański – kontrabas

 

Gala wieńcząca Olsztyńskie Spotkania Teatralne połączona będzie ogłoszeniem Teatralnej Kreacji Roku - nagrody za najlepszą rolę stworzoną w spektaklach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, które swoje premiery miały w roku 2016, oraz finałem plebiscytu publiczności na najlepszą aktorkę i aktora, a  także wręczeniem Srebrnych Masek sponsorom i przyjaciołom Teatru. Galę wyreżyseruje i poprowadzi Giovanny Castellanos – reżyser znany olsztyńskiej publiczności z realizacji spektakli takich jak „Amadeusz”, „Klaun”, „Boeing, boeing”, a ostatnio „Rewolucja zwierząt”. Gościem wieczoru, który wystąpi w czasie Gali będzie zespół Machina del Tango.

Od Zespołu:

Chociaż zawodowo artyści Machiny del Tango związani są z wieloma zespołami, to łączy ich wspólne zainteresowanie tangiem, szczególnie twórczością Astora Piazzolli. Doskonałe wyczucie różnych stylów i gatunków muzycznych czterech solistów zespołu powoduje, że tango w ich wykonaniu zyskuje nową interpretację i energię.
Członkowie zespołu, to wybitni soliści i kameraliści młodego pokolenia – laureaci wielu prestiżowych nagród na konkursach i festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. Zespół występował już  w większości ważniejszych sal filharmonicznych w Polsce oraz na licznych festiwalach muzycznych i filmowych np. Tango Baile w Buenos Aires.
Machina del Tango współpracuje z Anną Dereszowską, mając w swoim dorobku płytę „Tangomania”, na której znajdują się najsłynniejsze tanga polskie. Odbyli też tournee po Polsce ze światowej sławy argentyńska śpiewaczką – Susanną Moncayo.

 

powrót
© Copyright 2015 by Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl