Bez znieczulenia

powrót

Piotr Rowicki BEZ ZNIECZULENIA

Teatr im. Jana Kochanowskiego (Opole)

30.03.2017, czwartek, godz. 19:00, Duża, czas trwania: 60 minut 

ceny biletów – I strefa 50 zł/ II strefa 40 zł/ III strefa  30 zł 

 

reżyseria i opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak
scenografia: Kaja Migdałek
kostiumy: Grupa Mixer
choreografia: Arkadiusz Buszko

obsada:
Cecylia Caban, Karolina Kuklińska, Arleta  Los – Pławszewska, Łukasz Schmidt, Michał Świtała, Jędrzej Wielecki, Paweł Pabisiak ( gościnnie)

Od Teatru:

Dotkliwa, bolesna historia człowieka, który w mgnieniu oka traci dorobek życia, stacza się coraz niżej w hierarchii zawodowej, a jego życie prywatne rozsypuje się. Przedstawienie w reżyserii Piotra Ratajczaka pokazuje, że splot niekorzystnych okoliczności, zakulisowe działania polityczne i zwykła ludzka niechęć mogą dotknąć każdego, niezależnie od czasu i systemu, w którym żyje.

Inspiracją do powstania przedstawienia stał się scenariusz Agnieszki Holland i Andrzeja Wajdy do głośnego filmu Wajdy pod tym samym tytułem.

 

Schemat fabularny jest taki sam, jak w scenariuszu głośnego filmu Wajdy, który zapoczątkował erę „kina moralnego niepokoju”. Wybitny dziennikarz, wykładowca uniwersytecki, powszechnie uznawany autorytet, ale też celebryta (Paweł Pabisiak) wraca z zagranicy. I nagle jego świat zaczyna się rozpadać. (…) Od Jerzego odwracają się wszyscy - żona, współpracownicy, przyjaciele, sąsiedzi chętnie świadczący w sądzie przeciw niemu wszystko, co najgorsze. Upadek jest całkowity, tym bardziej dotkliwy, że z tak wysoka. (…) Celność obserwacji polityczno-so­cjologiczno-psychologicznych uderzająca. Tempo przedstawienia zawrotne, aktorzy błyskawicznie przeistaczający się z postaci w postać, znakomici. Dobrze się to ogląda.
Iwona Kłopocka, „Nowa Trybuna Opolska”

 

powrót
© Copyright 2015 by Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl