Instant Opera. Adult Crying Inventory

powrót

Cleaver team INSTANT OPERA. ADULT CRYING INVENTORY
(Wiedeń)

30.03.2017, czwartek, godz. 17:00, Scena Margines, czas trwania: 55 minut  

cena biletu - 50 zł

 

koncept: Radek Hewelt, Filip Szatarski
dramaturgia: Michał Kotański
aranżacja muzyczna: Alexander Nantschev
wizualizacja: Agnieszka Gantz
librettos i kompozycja linii melodycznych: Radek Hewelt, Filip Szatarski

obsada: Radek Hewelt, Filip Szatarski                                                                                           

produkcja: Visitores – Verein zur Projektion künstlerischer Ideen

kooperacja: Instytut Polski w Wiedniu, d.id/dance identity, LoftCity

Spektakl zrealizowany dzięki wsparciu Kulturabteilung der Stadt Wien

 

Od Teatru:

CLEVER TEAM (Radek Hewelt i Filip Szatarski) zaprasza na unikalny spektakl o właściwościach uzdrawiających, który jest adresowany do wszystkich, którzy w ostatnich latach doświadczyli trudności o charakterze psycho-emocjonalnym, finansowym bądź ontologicznym. Podobne sytuacje kryzysowe i zaniedbania w działaniach naprawczych mogą prowadzić do poważnych powikłań natury psychicznej takich jak depresja, lęki, poczucie utraty kontroli, zaburzenia psychiczne, fobie, a nawet myśli i próby samobójcze. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu CLEVER TEAM zaproponuje chętnym rozpoczęcie procesu terapeutycznego. Oferta zawiera możliwość emocjonalnego oczyszczenia poprzez doświadczenie wielokrotnego katharsis. Spektakl stwarza doskonałe warunki do zidentyfikowania osobistego bolesnego balastu emocjonalnego i pozbycia się go poprzez łzy. Dewiza CLEVER TEAM: „Płacz ile możesz“ zjednała już sobie wielu zwolenników. Skuteczność programu uzdrawiającego „Instant Opera. Adult Crying Inventory“ została dowiedziona w zderzeniach z multikulturową widownią.

 

Hewelt i Szatarski działają w oparciu o doświadczenia mistrzów kryzysu, takich jak Adam Słodowy. Punkowe hasło „Zrób to sam” implikuje specyficzną estetykę Clever Team, na którą składają się własnoręcznie robione kostiumy i własnoręcznie budowana scenografia.
W projekcie Instant Opera. Adult Crying Inventory Clever Team koncentruje się na bolesnych konsekwencjach kryzysu. Jako bardzo uważni i wrażliwi członkowie społeczności ludzkiej Hewelt i Szatarski proponują publiczności unikatową formę spektaklu o działaniu terapeutycznym. (…) W oparciu o formę opery, tragedii i autentycznych dramatów, widz będzie miał okazję współuczestniczyć w serii oryginalnych „Libretto” wypełnionych zbrodnią, bólem, zemstą, cierpieniem, nadzieją, rezygnacją, śmiercią, miłością oraz samobójstwem. Clever Team wierzy, że tylko poprzez wspólne doświadczanie ludzkiej tragedii, widz będzie w stanie oczyścić się z ciężaru głęboko chowanych bolesnych emocji i uczuć.

www.austra.org.pl

 

powrót
© Copyright 2015 by Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl