Klaps! 50 twarzy Greya

powrót

J.S. Blair, I.M. MacIntyre, J.A. Millan, S.A. Moran, C.J. Munch, A.M. Scheffler,

I.P. Whalen KLAPS! 50 TWARZY GREYA

Teatr Polonia (Warszawa)

29.03.2017, środa, godz. 17:00, 20:00, Scena Duża, czas trwania 120 minut, 1 przerwa

Po drugim spektaklu spotkanie z artystami

ceny biletów – I strefa 130 zł/ II strefa 120 zł/ III strefa  110 zł

 

reżyseria: John Weisgerber
tłumaczenie: Bartosz Wierzbięta
scenografia i kostiumy: Paulina Czernek
światło: Paweł Szymczyk
choreografia: Paulina Andrzejewska
przygotowanie wokalne: Tatiana Czabańska

 

obsada: Magdalena Lamparska, Marta Walesiak, Mateusz Damięcki                 

 

Od Teatru:

Europejska premiera spektaklu, który w Ameryce cieszy się wielkim powodzeniem. Sztuka nawiązująca do „Pięćdziesięciu twarzy Greya” E. L. James - najsłynniejszego światowego czytadła dla kobiet. Tę wyśmianą i lekceważoną książkę przeczytało najwięcej kobiet na świecie, w USA już w ciągu trzech pierwszych miesięcy powieść sprzedała się w liczbie 20 milionów egzemplarzy! J.S. Blair, I.M. MacIntyre, J.A. Millan, S.A. Moran, C.J. Munch, A.M. Scheffler, I.P. Whalen napisali sztukę, która jest subtelną kpiną z tej książki i z takiego rodzaju literatury. Na scenie spotykamy autorkę książki i dwójkę stworzonych przez nią postaci, które kłócą się z autorką o ich wizerunki i zalety intelektu i charakteru. Spektakl muzyczny, ze znakomitymi piosenkami.

 

O spektaklu „Klaps! 50 twarzy Greya” należy myśleć w jednej kategorii – to parodia. Zabawa formą, językiem. Sceniczny żart. I tak patrząc na przedstawienie w reżyserii Johna Weisgerbera można jednoznacznie stwierdzić, że to strzał w dziesiątkę. To prawdopodobnie jedyna słuszna droga, by opowiedzieć tę historię zachowując jednocześnie jej fundamentalne elementy. (…) „Klaps! 50 twarzy Greya” to lekka, frywolna komedia, to parodia w najlepszym wydaniu. Spektakl przeplatany piosenkami utrzymanymi w tym samym klimacie, absolutnie paraliżuje swoim komizmem. Od pierwszej sceny trudno jest powstrzymać śmiech. „Klaps! 50 twarzy Greya” to rozrywka na wysokim poziomie. Spektakl bazujący na trylogii, której literacki potencjał pozostawia wiele do życzenia jest miłym zaskoczeniem i niewątpliwym wyzwaniem dla przepony.
Katarzyna Binkiewicz, www.krytykat.com

Sztuka „Klaps! 50 twarzy Greya” jest doskonałym przykładem tego, jak z czytadła dla kobiet może powstać błyskotliwy i zabawny spektakl ze świetnie napisanymi rolami.
Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych!

Kama Pawlicka, www.teatrdlawas.pl

 

powrót
© Copyright 2015 by Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl