Harper

powrót

Simon Stephens HARPER

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

28.03.2017, wtorek, godz. 19:00,  Scena Duża, czas trwania: 90 minut

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych!

ceny biletów – I strefa 50 zł/ II strefa  40 zł/ III strefa 30 zł

 

reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
tłumaczenie: Małgorzata Semil
konsultacja dramaturgiczna: Jakub Roszkowski
scenografia, wideo, reżyseria światła: Mirek Kaczmarek
opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

obsada: Magda Grąziowska, Wojciech Niemczyk, Adrian Brząkała, Artur Słaboń, Anna Antoniewicz, Joanna Kasperek, Krzysztof Grabowski

 

Od Teatru:

W  sierpniową noc Harper Regan opuszcza swój dom, męża, córkę i idzie przed siebie. Nikomu nie zdradziła swoich planów, ryzykując utratę wszystkiego.

„Sztuka mówi o pokusie melancholii, kłamstwa, uprzedzenia i potrzebie uznania bolesnej prawdy; obsesyjna ciekawość bohaterki wyciąga ze Stephensa pokaźny kawałek oryginalnego pisarstwa” 
„The Times”

Dzięki przenikliwej reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego i znakomitej roli Magdy Grąziowskiej kielecka "Harper" staje się przejmującym studium kobiety po przejściach. (…) Reżyser obdarza tytułową bohaterkę absolutną uwagą, wyostrzając jej emocje, stając zawsze po jej stronie. (…) Harper z Kielc staje się każdą kobietą, która w codziennej rutynie dobrnęła do ściany, ale zdobyła się na tyle wysiłku, by sobie to uświadomić. Każdą kobietą na skraju załamania nerwowego, a może i mężczyzną, bo w tym przypadku płeć nie największe ma znaczenie. (…) Całe przedstawienie jest(…) zagadkowe, niepozwalające o sobie zapomnieć.
Jacek Wakar, www.e-tetar.pl
 

„Harper” w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego zapada w serce i pamięć". (…) Ta pełna emocji opowieść może zapaść w serce i pamięć tylko wtedy, gdy je wywoła. Jeśli nie – będzie kolejną story z kolorowej gazety: o kryzysie wieku średniego, pedofilu, bójkach w barze itd. Na szczęście dzięki aktorom jest to głęboko poruszająca opowieść – rewelacyjna rola Magdy Grąziowskiej, która nie schodzi ze sceny i urzeka wdziękiem i autentycznością (…) Brawo dla (…) reżysera tej sztuki Grzegorza Wiśniewskiego, który stworzył spektakl aktualny, niegłupi i świetnie wykonany. Szczerze polecam wizytę w teatrze, nie tylko tym którzy są przed podróżą we własne życie, ale także tym, którzy już ją przebyli.                                                          
Lidia Cichocka, www.echodnia.eu

 

powrót
© Copyright 2015 by Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl