069, zgłoś się! - czyli morderca jest wśród nas

powrót

069, zgłoś się! – CZYLI MORDERCA JEST WŚRÓD NAS

Teatr Syrena

Ramy fabularne zbrodni: Joanna Drozda i Michał Wybieralski Reżyseria i performowanie na żywo: Joanna Drozda

Osoby: Olga Mysłowska i Daniel Pigoński (szerzej znani jako POLPO MOTEL), Wioletta Kopańska, Michał Murawski, Jakub Niedzielski, Joanna Drozda

 

Od Teatru:
Wieczór ze zbrodnią, muzyką na żywo i bardzo czarnym humorem!
PRL, lata 70. Gierek właśnie sprowadził coca-colę, z olimpiady w Montrealu ze złotem wracają Szewińska, Wszoła i siatkarze Wagnera. W radiu Unitra śpiewa zespół Gawęda. Na dancingu w Sali Kongresowej znaleziono trupa. Badylarz, inżynier, żołnierz czy szpieg? Wszystko, czego dziś chcę, to rozwiązać zagadkę tego morderstwa. A więc - 069 zgłoś się!
W cyklu „Morderca jest wśród nas” reżyserka i aktorzy stwarzają razem z widzami teatr. Tutaj nie ma podziału na scenę i widownię, aktorzy grają między widzami, a scenografią jest cała przestrzeń. Podczas spektaklu można korzystać z baru, który sprzedaje m.in. napoje alkoholowe. Aktorzy improwizują z tymi widzami, którzy chcą odegrać rolę w spektaklu. Wszystkiemu towarzyszą grane na żywo znane przeboje w nowych aranżacjach. W ten sposób twórcy i widzowie konstruują wspólnie unikalny spektakl, a o jego zakończeniu decyduje w głosowaniu widownia.

W odsłonie „069, zgłoś się!” zagadka kryminalna jest osadzona w klimacie popularnych PRL-owskich seriali, a twórcy bawią się nawiązaniami do przygód porucznika Borewicza „Czterdziestolatka”, „Zmienników” czy komedii Stanisława Barei.

Kup bilet
powrót
© Copyright 2015 by Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl