o festiwalu

powrót

Jedne z najciekawszych spektakli roku 2017 w jednym miejscu - w Teatrze Jaracza. Na naszych scenach pojawią się m.in. aktorzy Teatru Narodowego, Polonia, Polskiego z Warszawy czy Teatru Nowego z Krakowa! Jesteśmy pewni, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Będzie i klasyka i współczesność. Coś do śmiechu i do wzruszeń.

XXV Olsztyńskie Spotkania Teatralne odbędą się od 25 marca do 1 kwietnia 2017 roku. To festiwal festiwali. Przez cały rok nasi przedstawiciele jeździli po całej Polsce i przyglądali się najgłośniejszym, najpopularniejszym, najczęściej nagradzanym spektaklom.

OST nie mają tematu przewodniego. Są to po prostu jedne z najlepszych i najciekawszych spektakli na teatralnym "rynku". Staramy się co roku pokazywać najróżniejsze konwencje sceniczne - monodramy, operę, taniec, teatry instytucjonalne i offowe – bo po pierwsze, i najważniejsze, jest to festiwal dla Widzów, nie krytyków i znawców. Choć po 24. edycjach nasi Widzowie mogą już chyba tak o sobie mówić.

Tegoroczna edycja to po raz kolejny 8 dni teatralnego rollercostera. Naszym zdaniem emocje, które będą towarzyszyć spektaklom, odpowiadają tym odczuwanym właśnie na rollercosterze. I ciągle chce się więcej! Tak też będzie podczas tegorocznej edycji.

Zapraszamy!

© Copyright 2015 by Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl