"Bez znieczulenia" - lepszy od filmu Wajdy?

powrót

Inspiracją do powstania przedstawienia stał się scenariusz Agnieszki Holland i Andrzeja Wajdy do głośnego filmu Wajdy pod tym samym tytułem.

30 marca zapraszamy na jeden z "najlepszych" spektakli tegorocznej edycji zdaniem dyrektora artystycznego Olsztyńskich Spotkań Teatralnych - Giovannego Castellanosa.

"Bez znieczulenia" to dotkliwa, bolesna historia człowieka, który w mgnieniu oka traci dorobek życia, stacza się coraz niżej w hierarchii zawodowej, a jego życie prywatne rozsypuje się. Przedstawienie w reżyserii Piotra Ratajczaka pokazuje, że splot niekorzystnych okoliczności, zakulisowe działania polityczne i zwykła ludzka niechęć mogą dotknąć każdego, niezależnie od czasu i systemu, w którym żyje.

Inspiracją do powstania przedstawienia stał się scenariusz Agnieszki Holland i Andrzeja Wajdy do głośnego filmu Wajdy pod tym samym tytułem.

Recenzja: Schemat fabularny jest taki sam, jak w scenariuszu głośnego filmu Wajdy, który zapoczątkował erę „kina moralnego niepokoju”. Wybitny dziennikarz, wykładowca uniwersytecki, powszechnie uznawany autorytet, ale też celebryta (Paweł Pabisiak) wraca z zagranicy. I nagle jego świat zaczyna się rozpadać. (…) Od Jerzego odwracają się wszyscy - żona, współpracownicy, przyjaciele, sąsiedzi chętnie świadczący w sądzie przeciw niemu wszystko, co najgorsze. Upadek jest całkowity, tym bardziej dotkliwy, że z tak wysoka. (…) Celność obserwacji polityczno-so­cjologiczno-psychologicznych uderzająca. Tempo przedstawienia zawrotne, aktorzy błyskawicznie przeistaczający się z postaci w postać, znakomici. Dobrze się to ogląda.
Iwona Kłopocka, „Nowa Trybuna Opolska”

Kup bilet
© Copyright 2015 by Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl