"Potok" - podróż do innego świata...

powrót

Jakaś krawędź. Stojący na niej wychyla się do przodu. Właśnie podjął bardzo ważną decyzję w swoim życiu...

Serdecznie zapraszamy na monodram Wojciecha Jaworskiego "Potok". Twórcy spektaklu otrzymali główną nagrodę na 14. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie w 2016 roku.

O czym mówi spektakl? Jakaś krawędź. Stojący na niej Człowiek – man wychyla się do przodu. Właśnie podjął bardzo ważną decyzję w swoim życiu. Chce przedostać się do „Kraju”. Jednak z jakiegoś powodu ma coraz większy problem z tym, by zrobić ten ostateczny krok. Moment przełomu staje się przykrym rytuałem niemożności. Czy to jest w ogóle możliwe? Czym jest upragniony „Kraj”? Czy istnieje naprawdę?
                         

Recenzja: Potok słów, potok egzystencjalnych wywodów, potok życiowych rozważań. Do tego świetna gra aktorska, przemyślana reżyseria. Odpowiednio skomponowana scenografia. I tyle wystarcza, żeby stworzyć monodram „Potok”, który w planach ma przenieść nas do innej krainy. Wystarcza na stworzenie czegoś wyjątkowego.(…) Rozbroiła mnie charyzma i ekspresja Wojciecha Jaworskiego. Jego gra, która całkowicie połączyła graną przez niego postać z jego prawdziwym „ja”. I czegoż więcej można było oczekiwać od „Potoku” niż tej prawdziwości, którą ofiarował? Tego dopracowania reżyserskiego i kunsztu aktorskiego? (…) Nasz bohater dowiaduje się o innej krainie przez kumpla (…) i tak bardzo zapragnął w niej być, że postanowił odcinając się od świata doczesnego, przejść do Kraju, i pozostać w nim na zawsze. Rozpoczyna żegnanie się z światem, z kościołem, politykami, nie takimi znajomymi jak trzeba, panującymi stereotypami i innymi rzeczami ośmieszającymi nasz kraj i nas samych.(…) Sam sposób dochodzenia do etapu przejścia w inne miejsce, żegnanie się z doczesnym światem jest trafionym w punkt zabiegiem, który daje monodramowi podstawę do pochylenia się nad własnym życiem. Przemyślenia go i może dojścia do jakiś rozwiązań.
Agnieszka Kobroń, www.afiszteatralny.pl

Kup bilet
© Copyright 2015 by Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl